piątek, 13 grudzień 2019 11:23

Wojenne losy przedwojennych gwiazd - spotkanie autorskie w bibliotece

Wojenne losy przedwojennych gwiazd - spotkanie  autorskie w bibliotece

12 grudnia 2019 r. w Powiatowo - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie miało miejsce spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler - znaną popularyzatorką historii i autorką bestsellerowych książek biograficznych. Tematem spotkania autorskiego była książka pisarki „Wojenne losy przedwojennych gwiazd”.

(…) Przedwojenne gwiazdy kina i kabaretu były celebrytami swoich czasów. Zawierucha dziejowa, czyli II wojna światowa diametralnie zmieniła ich życie. Znaczna część przedwojennych artystów, zwłaszcza tych żydowskiego pochodzenia musiała uciekać z kraju, inni stanęli przed wyborem życia w biedzie, kelnerowania lub występów w teatrach koncesjonowanych przez okupanta. O tym jak potoczyły się okupacyjne losy Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Iny Benity czy Mieczysławy Ćwiklińskiej i innych gwiazd, a także jak zginął zdrajca-Igo Sym, opowiada właśnie ta książka.

IWONA KIENZLER -autorka ponad osiemdziesięciu książek – publikacji non-fiction z zakresu historii, jak również leksykonów i słowników. Pisze także reportaże z podróży oraz artykuły dotyczące spraw gospodarczych i historii Polski, a także odwiedzanych przez nią krajów i regionów. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza rolą kobiet i ich często zapomnianemu lub niedocenianemu wpływowi na losy i decyzje mężczyzn rządzących państwami, czy też będącymi wpływowymi politykami lub mężami stanu. Historia opisywana w książkach Iwony Kienzler to historia widziana oczyma kobiet.

Źródło: www.bellona.pl

*Osoby, których wizerunek został opublikowany na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia drogą mailową lub zgłaszając osobiście w siedzibie biblioteki.

Czytany 884 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 grudzień 2019 11:38

28-03-24