Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/polecaneme/www/biblioteka-zuromin.pl/components/com_k2/models/item.php on line 763
środa, 16 październik 2019 13:09

Spotkanie z Wojciechem Widłakiem

16 października w Powiatowo – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie odbyło się spotkanie dla dzieci z autorem Wojciechem Widłakiem. Pan Wojciech znany jest przede wszystkim jako twórca pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z niezwykłych imion.

Nasz dzisiejszy gość znany jest również z pełnych uroku i humoru książek, takich jak „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła” oraz serii „Podręcznych Nieporadników”.
Podczas spotkania pisarz opowiadał dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Przeradzu, Szkoły Podstawowej w Lutocinie i z Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie skąd czerpie pomysły do swoich książek. Na spotkaniu przy użyciu pacynek przywiezionych przez Autora młodzi widzowie mogli stworzyć mini-teatrzyk oparty na przygodach Pana Kuleczki. Dzieci wcieliły się w rolę bohaterów czyli kaczki Katastrofy, psa Pypcia, muchy Bzyk-Bzyk zaś Panem Kuleczką był sam pisarz, który w takcie spotkania czytał fragmenty swoich książek. Atrakcją okazał się również kolorowy worek z rekwizytami.
Po spotkaniu uczestnicy mieli chwilkę na rozmowy z Wojciechem Widłakiem i autograf od sympatycznego Autora. Na koniec były wspólne pamiątkowe zdjęcia, a później dzieci zwiedziły wystawę ph ,,Spójrz na wojnę". Dziękujemy za miłe spotkanie!

*Osoby, których wizerunek został opublikowany na zdjęciach znajdujących się w galerii mogą wyrazić wolę ich usunięcia drogą mailową lub zgłaszając osobiście w siedzibie biblioteki.

Styczeń   2022
P W Ś CZ P S N