dzieciaki-z-krainy-niesnu-wielkie-poszukiwania.jpg

piątek, 23.02.2018

Drugi tydzień ferii w bibliotece. PDF Drukuj Email
piątek, 26 stycznia 2018 14:49

Drugi tydzień ferii z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.

Dzień 6

Kolejnego dnia ferii w bibliotece spotkaliśmy się w Ponurym Zakątku Kłapouchego. Jak się okazało, Kłapouchy wcale nie jest ponury, tylko rozmarzony. Aby mu sprawić przyjemność dzieci wykonały dla osiołka piękne, kolorowe skarpety na prezenty. Pewnie osiołkowi zabraknie kominka, bo skarpet będzie miał 28.

Dzień 7

23 stycznia odwiedziliśmy kolejnego przyjaciela Kubusia Puchatka – Królika. Obejrzeliśmy fragment filmu, w którym Kubuś Puchatek dowiaduje się jak niedobrze być łakomczuchem oraz przeczytaliśmy książeczkę „Trudny poranek Królika”. Uwieńczeniem zajęć była praca plastyczna o tematyce zimowej.

Dzień 8

24 stycznia spędziliśmy razem z Tygrysem. W tym dniu, dzieci brykały jak Tygryski na Hali Sportowej. Zajęcia tego dnia poprowadził Pan Zbyszek Chęciński, który przygotował dla dzieci szereg zawodów sportowych. Dzieci rywalizowały między sobą w dwóch 12 osobowych grupach. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Dzień 9

Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci zawędrowały tam, gdzie mieszkają pszczoły. A jak to się dzieje, że dzięki nim mamy pyszny miód, opowiedział nam Pan Jan Dobrzyniecki, który z zamiłowania jest pszczelarzem. Dzieci chętnie zadawały gościowi pytania. Pszczelarz opowiadał o przedmiotach związanych z pszczelarstwem, które przyniósł ze sobą na spotkanie. Pan Jan Dobrzyniecki przeczytał dzieciom opowiadanie z serii Kubusiowych opowieści pt. „Miodowe drzewo”. Dzieci obejrzały też fragment przygód Kubusia Puchatka. Uwieńczeniem zajęć była praca plastyczna, przedstawiająca plaster miodu, wśród kwitnących gałązek z jego właścicielkami. Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Dobrzynieckiemu za miłe i ciekawe spotkanie.

Dzień 10

Ostatni dzień ferii był balem karnawałowym, który poprowadziła grupa artystyczna O`karyna. Tego dnia poprosiliśmy też dzieci, aby ubrały lub przebrały się karnawałowo. Na Sali z aktorami hasały, więc czarownice, aniołek, motylki, kotek, panterka, piratka i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci świetnie się bawiły i trudno im było się z nami rozstać. Jak przystało na karnawałowy bal była też przerwa na poczęstunek, który dostały w prezencie od Cukierni Rosario państwa Zielińskich.

Dziękujemy serdecznie dzieciom za 2 tygodniową zabawę.

Sponsorom za umilenie i osłodzenie balu karnawałowego.

Do zobaczenia w wakacje!