Okładka-strona-tytułowa-wo1.jpg

piątek, 23.02.2018

Pierwszy tydzień ferii w bibliotece. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2018 13:28

Od 15 do 19 stycznia w naszej bibliotece było bardzo gwarno i wesoło. Wszystko to, za sprawą Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Pod takim właśnie hasłem odbyły się zajęcia podczas ferii w bibliotece. W pierwszym tygodniu gościliśmy w Stumilowym Lesie, dzięki grze, którą dzieci same stworzyły, czyli zrobiły pionki i przygotowały plansze. Kolejne dni były wizytami u postaci z książki „Kubuś Puchatek”. Tak więc, odwiedziliśmy Sowę Przemądrzałą i Prosiaczka. Nie zapomnieliśmy też o Kubusiu Puchatku. Do kochanego misia zawitaliśmy w jego święto „Światowego Dnia Kubusia Puchatka”, które obchodzone jest 18 stycznia. W piątek zaś, zajęliśmy się przygotowaniem pięknych laurek z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Dzień 1

Kto z nas nie kocha Kubusia Puchatka?

Dlatego tegoroczne ferie w Bibliotece postanowiliśmy dedykować Kubusiowi Puchatkowi i jego przyjaciołom. W atmosferę Stumilowego Lasu wprowadziły nas fragmenty bajek filmowych, które dzieci oglądały z wielkim zaciekawieniem. Przyjaciół Kubusia Puchatka przypomnieliśmy sobie dzięki książeczce „Nie ma jak miód”, którą bardzo chętnie przeczytały uczestniczki zajęć. Kolejnym punktem dzisiejszego spotkania było wykonanie pionków z rolek po papierze toaletowym – postaci Kubusia, Tygryska, Prosiaczka oraz planszy do gry „W Stumilowym Lesie”. Dzieci tak chętnie grały, że nie zauważyły iż zajęcia tego dnia dobiegły końca.

Na zakończenie gry, każde dziecko otrzymało słodkie co nieco.

Dzień 2

Kolejny dzień podróży po Stumilowym Lesie. Dziś wizyta u Sowy Przemądrzałej.

Dzień 3

Trzeciego dnia ferii towarzyszyliśmy najmniejszemu przyjacielowi Kubusia Puchatka – Prosiaczkowi. Obejrzeliśmy fragment filmu „Kubuś Puchatek”, w którym Prosiaczek odwiedza dom Kangurzycy oraz dzieci przeczytały opowiadanie „Prosiaczek biedaczek”. Aby Prosiaczkowi było ciepło w zimowe wieczory dzieci zaprojektowały i pomalowały akwarelami piękne, kolorowe sweterki dla niego. Starczy mu na całą zimę, bo w szafie będzie miał 28 sweterków.

Dzień 4

Do kochanego misia zawitaliśmy w dniu jego święta "Światowego Dnia Kubusia Puchatka", które obchodzone jest 18 stycznia.

Dzień 5

W piątek zajęliśmy się przygotowywaniem pięknych laurek z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.