styczeń 2018

LIBROS LEGE – półfinał 2011 PDF Drukuj Email
Libros Lege - Libros Lege 2011
piątek, 29 kwietnia 2011 18:22

Potrzeba czytania i kontaktu z książką występuje u większości z nas. Treść utworów, ekspresyjny język, emocje, zmienność nastrojów, szczęśliwe zakończenie zaspakajają wyobraźnię i głód piękna.  Przeżycia estetyczne jak: radość, podziw, zachwyt, smutek, pogarda, lęk a nawet przerażenie, to reakcje emocjonalne wynikające z czytania. Poprzez czytanie rozwijamy swoją osobowość o takie cechy jak: wrażliwość, spostrzegawczość, pamięć, wyobraźnia. Czytając ubogacamy również swoje uczucia takie jak: miłość, przyjaźń, koleżeństwo, solidarność z innymi. Czytając głośno przełamujemy własną tremę i poprawiamy własną koncentrację, chcemy być rozumiani a więc sami też musimy czytany tekst rozumieć.

… wyciąg z protokołu JURY …

Komisja Konkursowa w składzie: Wojciech Tomczuk (przewodniczący), Grażyna Błażejczyk, Wojciech Sadowski i Piotr Węgrzyn po przeprowadzeniu w dniu 28.IV.2011 r. przesłuchań uczestników I etapu IV edycji polsko – amerykańskiego konkursu LIBROS LEGE dokonało oceny prezentacji literatury obowiązkowej („Life of Missisipi” M. Twain’a) oraz dowolnie wybranej i po przesłuchaniach, postanowiło zakwalifikować do II etapu konkursu następujące osoby:

I  miejsce  -  Agnieszka Dobies

II  miejsce  -  Dorota Szeluga

III  miejsce  -  Natalia Kłodnicka.

Komisja również postanowiła przyznać Klaudii Szczuckiej i Alicji Boruckiej – wyróżnienia.

Kryteria oceny, jakie zostały zastosowane: poprawność językowa, znajomość literatury konkursowej, swoboda wypowiedzi po angielsku, każde punktowane w skali 0 – 10.

Finał konkursu głośnego czytania po angielsku odbędzie się w dniu 21 maja 2011 r. (sobota) w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Koszykowa 26/28.

Z W Y C I Ę Z C O M    G R A T U L U J E M Y    !!!

Autorka foto-galerii: Agnieszka Makuszewska (Orkwiszewska)

/-/ R. Kwiatkowska – dyr. P-MBP w Żurominie