wtorek, 30 październik 2018 14:15

"Dokuczalska" w bibliotece

30 października w Powiatowo - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie odbyło się kolejne spotkanie autorskie z Joanną Fabicką – pisarką i felietonistką z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Tym razem autorka poprowadziła warsztaty o Dokuczalskiej.

„Dokuczalska” to znakomita książeczka z cyklu wydawniczego Muzy tzw. bajeczek terapeutycznych, adresowana do młodego czytelnika w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zabawna, pouczająca i niezwykle przewrotna historyjka o przemocy i o tym, co się może stać, kiedy nasze ręce przestają nas słuchać. Zwariowane przygody i nieoczekiwane zwroty akcji oraz kapitalne poczucie humoru autorki. Spotkanie zostało podzielone na części. Autorka czytała dzieciom "Dokuczalską", w tym czasie dzieci zapoznają się z głównymi postaciami i ich przygodami. Historia o niegrzecznych rękach, które uciekły ich właścicielce -Amelce bardzo spodobała się młodym uczestnikom spotkania. Na koniec warsztatów było zadanie plastyczne polegające na narysowaniu na jednej stronie kartki swoich rąk robiących coś złego, a na drugiej - dobrego i miłego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żurominie. W czasie, gdy odbywało się spotkanie z pisarką, bibliotekę odwiedzili również uczniowie klasy IV b z nauczycielem panem Adamem Ejnikiem ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie, którzy choć na chwilę chcieli spotkać się z gościem biblioteki. Pani Joanna zachęcała uczniów do sięgania po jej książki np. Rutkę, którą akurat wypożyczyła z biblioteki jedna z uczennic tej klasy. Autorka obiecała, że jeszcze odwiedzi żuromińską bibliotekę i z chęcią spotka się z nimi na kolejnym spotkaniu autorskim.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece !

Czytany 1269 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 październik 2018 14:46

W tygodniu:1970