Kalendarz wydarzeń

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

ZAPRASZAMY

Zamówienia publiczne

Okładka-strona-tytułowa-wo1.jpg

Nowości biblioteczne

Statystyki odwiedzin

143394
DziśDziś93
WczorajWczoraj263
Obecny tydzieńObecny tydzień1511
Obecny miesiącObecny miesiąc8120
Obecny rokObecny rok143394

Współpraca

Biuletyn informacji publicznej
Starostwo Powiatowe w Żurominie
Urząd Gminy i Miasta Żuromin
Radio 7 - Mława, Żuromin, Działdowo - 90,8 MHz
Tygodnik Ciechanowski
Your ad here
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Program rozwoju biliotekkultury
Kurier Żuromiński
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
Your ad here
piątek, 23.02.2018

Nowości w Naszej Bibliotece

Fabuła gry Drukuj

PLANETA ZAPOMNIANYCH KSIĄŻEK

Ziemianie, zostaliście wybrani do pomocy planecie zapomnianych książek, na której wskutek działań nieodpowiedzialnego rządu, który wprowadził podatek od wiedzy wszystkie książki odeszły w zapomnienie. Rząd planety zapomnianych książek, po wielu latach terroru został obalony przez doprowadzonych do ostateczności obywateli. Niestety, dla książek i zawartej w nich wiedzy było już za późno.

Jedyna nadzieja w nas – Ziemianach, do których mieszkańcy planety zapomnianych książek zwrócili się z rozpaczliwą prośbą o pomoc. Ziemskim naukowcom udało się skonstruować maszynę zdolną do przekazywania treści książek wypożyczanych w bibliotece i czytanych przez Ziemian. Zawartość każdej książki, która zostanie od tej chwili wypożyczona trafi również na planetę zapomnianych książek rozjaśniając odrobinę mrok ich niewiedzy wywołanej działaniami rządu. Uczeni chcą aby docelowo maszyny umożliwiające przesyłanie treści książek trafiły do każdej biblioteki na świecie, ale to Wy, żurominianie zostaliście wybrani do sprawdzenia ich skuteczności i od Was zależy, czy projekt pomocy planecie zapomnianych książek zostanie rozciągnięty na całą Polskę, a później pozostałą część Ziemi. Przekazywanie treści lektur to nie wszystko co możecie zrobić. Ziemscy uczeni przygotowali spis dodatkowych misji, których wykonanie przyczyni się do poprawy sytuacji na Planecie Zapomnianych Książek. Dziennik misji otrzymacie w lokalnym centrum dowodzenia, czyli w Waszej bibliotece.

Mieszkańcy planety zapomnianych książek chcą uhonorować każdego czytelnika, który zdecyduje się im pomóc nadając mu jeden z tytułów należnych niegdyś elitarnej kaście uczonych czytelników w ich świecie. Przygotowali również zestaw narzędzi i przywilejów przyznawanych za zasługi dla ich planety (nagrody, kolejne poziomy, przywileje, karty graczy). Szczególnie doceniane są zdolności przywódcze. Każdy, kto uformuje własny oddział ratunkowy może liczyć na szczególną wdzięczność mieszkańców Planety Zapomnianych Książek. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące drogi awansu i przysługujących Wam nagród znajdziecie w dzienniku misji.