niebieski_ptak.jpg

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś386
mod_vvisit_counterWczoraj1095
mod_vvisit_counterObecny tydzień7245
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień9244
mod_vvisit_counterObecny miesiąc4959
mod_vvisit_counterWszystkie2285988

We have: 7 guests, 25 bots online
Twoje IP: 38.107.179.234
 , 
Dziś jest: Lut 05, 2012

Współpraca

Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej
Urząd Gminy i Miasta Żuromin
Starostwo Powiatowe w Żurominie
Program rozwoju biliotek
Polski dom kultury
Portal Informacyjny Miasta Żuromin
Tygodnik Ciechanowski
Multimedialna biblioteka młodych
Samorządowe przedszkole nr I w Żurominie
calapolska czytadziecom

Jesteśmy na Facebook'u!!!!



Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Naszym okiem PDF Drukuj Email
Ferie w Bibliotece - Ferie 2010
środa, 17 lutego 2010 10:40

 

Po raz pierwszy brałyśmy udział we współorganizowaniu takiej imprezy jak ferie w bibliotece! Od 1 lutego grupa około 15 i więcej dzieci w wieku do lat 15 uczęszczała na zajęcia, zarówno plastyczne jak i rozrywkowe!


Jednym z głównych elementów rozrywkowych były kalambury! Dzieciaki podzielone na grupy odgadywały hasła typu: paralizator, cyklop, "Harry Potter.." i wiele, wiele innych! Zabawa była świetna. A potwierdzić to mogą pracownicy biblioteki, którzy wychylali głowy ze swoich pokoi, aby sprawdzić co się dzieje :-)

Kolejnym fajnym motywem była gra sprawdzająca refleks dzieciaków! My również brałyśmy w niej udział! Gra polegała na przekazywaniu dalej uścisku ręki! Były emocje i ... rywalizacja, bo gra również odbywała się z podziałem na drużyny!
Jednak najwięcej wrażeń dostarczył konkurs w którym nasi feriowicze mieli za zadanie namalować i napisać wymyślone przez siebie bajki! Prace trwały długo i intensywnie! Efekt - imponujący! Powstały trzy ciekawe i śmieszne historie, których nie powstydziłby się Jan Brzechwa :-) Konkurs rozstrzygała specjalna komisja powołana w tym celu! Wszyscy się uśmiali! A dzieciaki otrzymały nagrody za swoją ciężką pracę!

A teraz po kolei …

Pierwszego dnia ferii dzieciaki wyklejały serduszka z elementów przygotowanych za pomocą zabawnych dziurkaczy. Z powstałych dzieł Pani Ola Pazikowska utworzyła piękną wystawę w Dziale dla Dzieci. W kolejnych dniach uczestnicy ferii w bibliotece, używając masy solnej, lepili wymyślone przez siebie postacie, takie jak: anioły, lalki, zwierzaki itp. Następnego dnia po wyschnięciu arcydzieł przystąpiono do malowania. Powstały wspaniałe figurki.
Pod koniec tygodnia, dzięki pomysłom i talentowi Pani Oli powstały fantastyczne anioły z origami! Wszyscy zachwycali się sztuką składania papieru. Następny tydzień ferii zaczął się od .... decoupage! Nie wszyscy wiedzieli na czym ta sztuka polega, ale Pani Ola szybko rozwiała tajemnicę! Każdy otrzymał kawałek drewna, który malował, zdobił serwetką papierową i znów malował. Powstały świetne obrazki a umiejętność ta na pewno przyda się jeszcze nie raz zarówno w szkole jak i w codziennym życiu. Zajęcia plastyczne to także wykonywanie bransoletek z muliny. W zajęciach tych dziewczyny-wolontariuszki pokazały naszej "ekipie" jak wiązać supełki, aby powstała śliczna biżuteria "mulinowa". W połowie drugigo tygodnia dzieciaki ozdabiały maski karnawałowe, które w Tłusty Czwartek wraz z grupą Good Angels i zespołem "Bez prądu" trafiły na żuromiński ZOL. Na koniec ferii bibliotecznych zrobiliśmy konkurs "Kartka Walentynkowa". Prace trwały długo i intensywnie. Powołano Komisję Walentynkową, która - nie ukrywajmy - miała mnóstwo pracy. Obrady były burzliwe, ale udało się!!! Wybrano kartki i w sali Biblioteka Cafe nagrodzono zwycięzców! Na koniec zorganizowano imprezę, na której dzieci otrzymały po symbolicznej lampce szampana - bezalkoholowego oczywiście :-) !

Myślimy, że tegoroczne ferie w bibliotece zdecydowanie należą do udanych i najlepszych w powiecie!! Zarówno my, jak i nasi podopieczni przeżyliśmy mnóstwo wesołych chwil, wynieśliśmy duuużo pomysłów i nowych umiejętności. BYŁO FANTASTYCZNIE !!!

 

Następne już za rok....

Sylwia Orkwiszewska
Jowita Dejnecka